Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…

Daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų Kinijoje išrastas popierius tapo neatsiejama kiekvienos įstaigos, kiekvieno mūsų dalis. Teigiama, kad norint pagaminti toną popieriaus, reikia nupjauti 17 medžių, sunaudoti nuo 5 iki 50 kubinių metrų vandens ir maždaug 2500 kW energijos.

Mūsų mokyklos 6 ir 7 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Rima Varinauske ir Loreta Koženiauskiene dalyvavo  pamokėlėje apie knygos atsiradimą, popieriaus gamybos procesą, kuri vyko Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekos edukacinėje erdvėje „Spaustuvė“. Kiekvienas mokinys savo rankomis iš makulatūros pasigamino po popieriaus lakštą, iš kurių mokykloje kūrė skirtukus knygoms „Mano tėvynė – Lietuva“. Manome, jog po šio užsiėmimo vaikai susimąstys, atsakingiau rūšiuos antrines žaliavas, tokiu būdu padėdami išsaugoti ne vieną brangų mūsų tėvynės medį.

Lietuvių kalbos mokytoja Loreta Koženiauskienė