Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pasitinkant

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“. Prieš 103 metus pasirašytame valstybės atkūrimo akte šalį atstatanti Lietuvos Taryba pabrėžė, kad atkuriama valstybė nėra nauja, o tik seno valstybingumo tąsa. Lietuvos valstybės istorija yra kuriama daugiau nei 1000 metų.

Šią svarbią datą 5-10 klasėse minėjome vasario 8-12 d. per istorijos pamokas. Prisiminėme svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, asmenybes, laisvės kelią  atvedusį į vasario 16-ąją. Paskui vyko viktorinos 5, 8, 9 klasių mokiniams „Lietuva pasaulyje viena“. Mokiniai pakartojo, pasitikrino žinias, pasivaržė tarpusavyje. Iš kiekvienos klasės išrinkome ir geriausius Lietuvos valstybės istorijos žinovus. Tai penktokė Andrėja, aštuntokas Vilius, devintokas Dangiras. 6 klasės mokiniai stebėjo tiesioginę apibendrinančios pamokos „Didžiausia bendradarbiavimo pamoka“ transliaciją, kur mokytojai ir mokiniai dalijosi savo mintimis bei kūryba apie Lietuvą ir laisvę. Labai dėkoju visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą pamokose, bendradarbiavimą, susikaupimą, pilietiškumą.

Istorijos mokytoja
Audronė Končienė