PASKAITA, SKIRTA ŽEMĖS DIENAI PAMINĖTI

Pavasaris yra skirtas bundančiai žemei pasveikinti.
Prisikelia  visa gamta, kad atkartotų savo  gyvybės ciklą.

Kovo 20 d. (taip pat ir balandžio 22 d.) pasaulyje minima Žemės diena – tai diena, kai kalbame apie mūsų planetai iškilusius pavojus : kertamus miškus, nykstančias augalų ir gyvūnų rūšis, dideliais mastais naudojamus žemės gelmių išteklius, šiltėjantį klimatą, ir taršą – vandens, dirvožemio, atmosferos…

Kad suprastumėme, jog Žemės ateitis visų mūsų rankose, kad nuo kiekvieno priklauso kuo toliau kvėpuosime, kuo maitinsimės, kokį vandenį gersime… gamtos ir fizikos pamokų metu mokytoja R. Stuopelienė kiekvienai klasei papasakojo „Žemės istoriją“.

5-7 klasės išklausė, kaip sunkiai vystėsi gyvybė Žemėje, kaip susidarė tobula pusiausvyra ir kaip greitai per 50 metų žmogus tą pusiausvyrą sutrikdė. 8-10 kl.mokiniai klausėsi „Žemės istorijos“ pagal Bruno Ferrero pasakojimą, kas atsitiks žemei, jei mes ir toliau milžiniškais kiekiais naudosime energiją ir skatinsim besaikį vartojimą. Visi pažiūrėjo dokumentinį filmuką „Globalinio atšilimo padariniai“ ir sudalyvavo viktorinoje „Žemė – visų namai, nuostabūs, bet pažeidžiami“

El. pašto adresas nebus skelbiamas.