Sėkmė konkurse

4 klasės mokiniai dalyvavo tarptautinei vaikų dienai paminėti skirtame respublikiniame konkurse „Ar žinai, kad…“. Pradinukai sukūrė filmuką, kurio tema – šeimos pasirengimo nelaimei planas. Ketvirtokams niekada nestigo išradingumo ir šmaikštumo, todėl sukurtas vaizdo įrašas sužavėjo ir konkurso vertinimo komisiją. Už puikiai pateiktą informaciją ir patrauklų idėjos išpildymą vaikai išrinkti nugalėtojais ir bus apdovanoti prizais! Mokiniai tikisi, kad šis filmukas bus naudingas ne tik vaikams, bet ir visai bendruomenei.

Sukurk knygos viršelį!

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su viešosiomis bibliotekomis, 5–12 klasių moksleiviams šį pavasarį buvo paskelbusi kūrybinį iššūkį ir pakvietusi sukurti mėgstamos knygos viršelio projektą. Buvo pateikta net 213 konkurso kriterijus atitinkančių darbų. Sveikinu! Mūsų mokyklos 9 klasės mokinės Beatričios darbas, dalyvavęs kūrybiniame iššūkyje moksleiviams „Sukurk knygos viršelį!“ sulaukė didelio dėmesio ir komisijos palaikymo. Merginos darbas kartu su visais geriausiais yra eksponuojamas Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje. https://www.facebook.com/media/set?vanity=nacionalinebiblioteka&set=a.10157885364886863 Dėkoju visiems dalyvavusiems ir kviečiu pasidžiaugti geriausiais, bei pasisemti kūrybinių idėjų kitiems savo darbams!

Dailės mokytoja Renata Rusteikienė

Pažinkime Kretingą

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija ir Lituanistikos centras vykdo projektą „Pažinkime Kretingą“, skirtą Jono Karolio Chodkevičiaus 400-osioms mirties metinėms ir Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos 250-osioms gimimo metinėms. Šių metų birželio 3 dieną įvyko viena iš projekto veiklų – dailės pleneras „J. K. Chodkevičiaus ir J. A. Pabrėžos atmintys Kretingoje“. Plenere dalyvavo Šilutės meno, Klaipėdos A. Brako dailės, Kretingos meno mokyklų, VŠĮ Pranciškonų gimnazijos, Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro, S. Daukanto progimnazijos ir Kretingos J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos dailės mokytojai ir mokiniai. Plenero metu dalyviai buvo supažindinti su J. A. Pabrėžos ir J. K. Chodkevičiaus svarbiausiais gyvenimo faktais bei Kretingos architektūriniais objektais, saugančiais šių asmenybių atminimą. Renginio dalyviai turėjo galimybę pasirinktomis technikomis kūrybiškai įprasminti istorinę kultūrinę atmintį. Mūsų mokyklą šiame plenere atstovavo 7 klasės mokinė Dinara. Ji pasirinko akriliniais dažais tapyti Jurgio Pabrėžos portretą. Dėkoju merginai už puikų darbą ir kviečiu visus pasidžiaugti darbo rezultatu.

Dailės mokytoja Renata Rusteikienė