Paminėta Gedulo ir vilties diena

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kaip ir kasmet, pakvietė Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigas paminėti Gedulo ir vilties dieną – birželio 14-ąją. Šiemet minėjome 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17500 žmonių.

Šiais metais Gedulo ir vilties dienos simboliu pasiūlytas „Gyvybės medis“, kuris simbolizuoja gyvybę. Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, kaip tie medžiai, yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ir seneliai. Gyvybės medis – simbolis, kad istorija perduodama iš kartos į kartą, tarsi nuo medžio šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas.

Mūsų mokyklos mokiniai per istorijos pamokas domėjosi trėmimų istorija iš artimiausios aplinkos, klausinėjo apie tai tėvus, senelius, prosenelius. Prisiminė mūsų šalies istoriją, pagerbė buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones. Ir piešė „Gyvybės medį“.

Istorijos mokytoja A. Končienė