Virtuali ekskursija, skirta Jono Karolio Chodkevičiaus metams paminėti

Šiemet Lietuva mini žymiausio  XVII a. Abiejų Tautų Respublikos didiko, garsaus  karo vado, Lietuvos didžiojo etmono ir Lietuvos valstybės veikėjo  Jono Karolio Chodkevičiaus  400-ąsias mirimo metines. Nuo 1572 m. Kretingos dvarą valdė grafai Chodkevičiai. 1602 m. Žemaičių seniūnas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės etmonas Jonas Karolis Chodkevičius Kretingoje pastatė pirmąją bažnyčią ir įsteigė bernardinų vienuolyną, 1605–1617 m. pastatė mūrinius vienuolyno rūmus ir Viešpaties apreiškimo Švenčiausiajai  Mergelei ir Šv. Pranciškaus išpažintojo bažnyčią. 1609 m. grafas pasirašė privilegiją, kuria paskelbė, kad šalia Kretingos kaimo kuria miestą bei suteikia jam Magdeburgo teises, Karolštato vardą ir herbą, vaizduojantį Švč. Mergelę Mariją su kūdikiu ant rankų. Miestas buvo kuriamas privačiose valdose, naujoje, neapgyvendintoje vietoje. Miesto širdimi tapo turgaus aikštė, kurios viduryje iškilo dviaukštė mūrinė rotušė su bokštu. 1610 m. prie vienuolyno įsteigta parapinė mokykla.

Mūsų mokyklos mokiniai (6-8 klasės) per istorijos  pamokas  taip pat paminėjo Jono Karolio Chodkevičiaus žygdarbius. Birželio 1 d. jie dalyvavo Kretingos rajono turizmo informacijos centro ir gidės Dianos Jomantaitės – Jonaitienės organizuojamoje  virtualioje ekskursijoje „Senasis Karolio miestas“. Mokiniams paskaita patiko. Jie daug sužinojo apie Kretingos miesto įkūrėjo  veiklą Kretingoje, asmeninio gyvenimo įdomybes.

Istorijos mokytoja A. Končienė