Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“

„Žmogus neturi gyventi be rūpesčio ir be, nors ir mažų, siekimų. Bet koks uždavinys, atsistojęs žmogui prieš akis, reikalauja jį nugalėti, reikalauja šiokio tokio jėgų įtempimo, vilties kliūtį nugalėti, baimės, nerimavimo, susikoncentravimo. Taip, kaip imtyninko raumenys nesigimnastikuojant suskystėja, tampa nebetvirti, taip žmogaus gyvenime dvasinės jėgos, bėgant lygiam gyvenimui, susiniveliuoja, išblunka, žmogus lieka bevalis, nežinąs, kas jis yra. Siela it guma, jei ji netampoma, vėliau nebeišsitempia. Ją reikia lavinti, kaip sportininkas lavina savo kūną, kuris galėtų pasiekti vis didesnius rezultatus. Lygiam gyvenime siela apmiršta, ir žmogus nebežino, ko jis vertas.“ Tokiais Vytautas Mačernio (1941.II.5), žodžiais Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija 22-ąjį kartą lapkričio 15 – 21 dienomis pakvietė visus suaugusiuosius mėgautis gyvenimu ir mokymusi.

Ta proga mūsų mokykla pakvietė suaugusiuosius į Grožio dienas ir keramikos dekoravimo pamokas. Kosmetologė Agnė Iljinienė mokė teorinių ir praktinių grožio paslapčių, makiažo, veido priežiūros ir savimasažo. Su keramikos dekoratore Elena Žaromskiene mokėmės dekoravimo.

Edukaciniame užsiėmime dalyvavo ir neformaliojo švietimo programą ,,Kūrybinės improvizacijos“, lankantys mokiniai su  mokytoja Sigute Latakaite, kuri pristatė baltiškus raštus, jų reikšmę, parodė bei pasiūlė jais papuošti savo puodukus. Keramikos dekoratorė papasakojo apie įvairias subtilybes piešiant ant puodelio, jo paruošimą, dažų derinimą, piešinio atvaizdavimą.

Visi, suaugusieji ir mokiniai, labai atsakingai ir nuotaikingai maišė spalvas, spalvino ir savo kūrybinius sumanymus perkėlė ant puodelių.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams, atėjusiems į užsiėmimus. Kiekvienas savo buvimu prisilietėme prie bendrumo, grožio kūrimo, gero laiko praleidimo bei supratimo, kad mokymasis gali teikti džiaugsmo, padėti atskleisti žmogaus galimybes ir talentus, suteikti prasmę gyvenimo pilnatvei.

Julja Mačiukienė

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

English EN Lietuvių kalba LT Русский RU