Mano mėgstamiausias užkandis

„Noriu valgyti…Ką užkąsti?“ į šiuos klausimus bandė atsakyti pradinių klasių mokiniai popietėje

„Mano mėgstamiausias užkandis“. Visi kartu nusprendėme, kad vaisiai, daržovės, riešutai puikus pasirinkimas. Labiausiai vaikams patiko iš vaisių patiems pasigaminti pusryčius.

Visus didelius ir mažus kviečiame rinktis sveikatai palankius užkandžius. Siūlome pasigaminti desertą pagal šį receptą:

3 ingredientų ‘braunis’ (be miltų, be pridėtinio cukraus)

Ingredientai:
*6 pernokę vidutinio dydžio bananai
*250g žemės riešutų
*50g kakavos miltelių
Eiga:
Žemės riešutus paskrudinti 170 laipsnių orkaitėje apie 10 min. Riešutus supilti į trintuvą ir trinti apie 15 min., kas keletą minučių vis nuvalant ant trintuvo sienelių nusėdusius riešutų gabalėlius, riešutus trinti iki kreminės konsistencijos – taip pagaminame riešutų sviestą! Bananus sutrinti šakute, supilti riešutų sviestą ir suberti kakavą, viską labai gerai išmaišyti. Masę supilti į kepimo popieriumi išklotą skardą, viršų papildomai pabarstyti graikiniais riešutais ir kepti 180 C 45min., prieš pjaustant ir valgant leisti šiek tiek atvėsti. Skanaus.

Mokytoja Daiva Sajauskienė

Užgavėnės

Kovo 1 dieną mokykloje šurmuliavo persirengėliai, kurie stengėsi išlydėti žiemą. Į šventę susirinko daug velnių, raganų, giltinių. Vaikai žaidė įvairius liaudies žaidimus, dainavo, deklamavo eilėraščius, vaišinosi blynais ir saldainiais. Pradinukai supranta, kad tokią dieną švęsti būtina, kitaip visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Švęskite ir jūs! Su ilgai lauktu pavasariu!