,,JEI PRAKALBĖTŲ – DAUG PASAKYTŲ…“

2022 m. kovo 8 d. nuotoliniu būdu vyko Respublikinio kūrybinio etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurso „Jei prakalbėtų, daug pasakytų – 2022“, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, baigiamasis renginys. Kovo 11-oji – viena reikšmingiausių datų mūsų šalies istorijoje. Atmintis bei pagarba tėvų ir protėvių gyvenimui padėjo išsaugoti tautos gyvastingumą, troškimą siekti laisvos ir nepriklausomos šalies atkūrimo.

Konkurse dalyvavo 113 vaikai iš 42  ugdymo įstaigų, dvidešimties Lietuvos miestų ir rajonų: Kauno, Klaipėdos, Palangos, Alytaus, Mažeikių, Kretingos r., Gargždų, Joniškio, Utenos, Kauno r., Jurbarko r., Joniškio r., Ignalinos r., Klaipėdos r., Lazdijų r., Ukmergės r., Ignalinos r., Biržų r.

Konkurso darbus vertino komisija: Kauno tautinės kultūros centro pavaduotoja ugdymui, komisijos pirmininkė Vaida Kasparavičienė, ekspertė etnologė dr. Dovilė Kulakauskienė, etnologės Jurgita Kilikauskienė, meno vadovė Judita Einikytė bei dailininkė Beatričė Stanaitytė.

Vertinant darbus dėmesys buvo kreipiamas į pristatomo objekto istorinę, etnografinę vertę ir šio daikto kūrybinio pristatymo originalumą, vaizdingumą, informatyvumą, išraiškingą susiejimą su tautosaka ir žodine kūryba, įtikinamai atskleistą to daikto reikšmę šeimos ar bendruomenės tradicijose, papročiuose, kasdienybėje.

Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 5 klasės mokinės Vaiva ir Goda. 5-8 klasių tarpe mergaitės užėmė III vietą (III vieta – Staliuko ir ožkos istorija. Konkursui mergaites paruošė mokytojos Audronė Končienė, Felicija Stramilaitė).

Sveikiname nugalėtojas!

Mokytoja Audronė Končienė

El. pašto adresas nebus skelbiamas.