Dovanos Žemei

Kovo 20-21 dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline žemės diena, o 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.

Kovo 21 dieną mokykloje buvo švenčiama Pasaulinė žemės diena. Šią dieną prie mokyklos suplevėsavo Žemės vėliava, užsibaigė akcija ,,Inkilas“, kurioje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai ir jų tėveliai. Visų nuostabai sugrįžusiems paukščiams jie pagamino daugiau negu 50 inkilų. Inkilai iškelti A. Stulginskio parke ir prie mokyklos. 1-4 klasių mokiniai keliavo į parką, kur ,,žadino“ žemę, žaisdami aktvvius žaidimus, stebėjo kaip keliami inkilai. Prieš tai jie dalyvavo nuotolinėje pamokoje su Salantų regioninio parko ekologu Antanu Kubiliumi, kuris mokiniams pateikė daug įdomybių apie paukščius.

Gražiausius savo darbus mūsų Žemei mokiniai dovanojo ir kitomis dienomis. Ekologų būrelio nariai dešimtokai Diana, Greta ir Dangiras vedė pamokėles 5-7 klasių mokiniams apie atliekų rūšiavimą. Be įsivertinimo užduočių, visi turėjo praktiškai išrūšiuoti kalną įvairių šiukšlių. Be to, 5-7 klasių mokiniai piešė piešinius Žemės dienai ir surengė piešinių parodą. Ekologų būrelio nariai išrinko geriausius: septintokių Urtės ir Ievos bei šeštokės Viltės piešinius. Apdovanota ir visa šešta klasė už aktyvų dalyvavimą bei ekologinių problemų atskleidimą savo piešiniuose. 8-10 klasių mokiniams ir  mokytojų komandai vyko pamoka-viktorina „Maži darbai – dideli pokyčiai“. Trumpą pamoką ekologijos tema pravedė būrelio narės Diana ir Greta, po to visos komandos pasitikrino žinias viktorinoje. Jos metu komandos analizavo šiltnamio efekto sukeltus globalinius padarinius bei jų sprendimo būdus. Ekologų būrelio vadovė pakvietė visus mokytis gyventi mažiau vartojant bei sąžiningai rūšiuojant šiukšles ir dalyvauti akcijoje „Žemės valanda“.

5-10 klasių mokiniai tvarkė ir gražino aplinką prie mokyklos ir parke. Grėbė lapus, rinko šiukšles.

1-4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis, siekdami atkreipti visų dėmesį į vis opesnę problemą – klimato kaitą, surengė paradą-madų šou  „Kiekviena diena – Žemės diena“. Mokiniai pristatė orginalias aprangas pagamintas iš antrinių žaliavų.

Nuo vyresniųjų mokinių savo darbeliais neatsiliko ir mažieji. Priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų sveikinimų Žemei parodoje „Kuriu ir sveikinu žemę“, projekte „Mano Lietuva – iš daug dalelių II“.

Dėkojame mokyklos darbuotojams, pirmokės Gretos tėčiui už pagalbą keliant inkilus. Dėkojame mokiniams ir mokytojams už organizuotus renginius, atliktus ir būsimus gražius darbus mūsų Žemei. Saugokime ir mylėkime ją kasdien.                                                                                                                                               Julija Mačiukienė
Rima Stuopelienė

El. pašto adresas nebus skelbiamas.