Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro
bendruomenė prisiminė ir pagerbė tuos, iš kurių buvo atimta, kas žmogui brangiausia – laisvė ir
Tėvynė. Pirmosios pamokos metu mokiniai klausėsi radijo laidos, prisiminė istoriją ir skaudžius to meto
žmonių išgyvenimus, kai 1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į
Sibirą. Visi susirinkę parke prie prezidento paminklo prisiminėme, kad tą dieną iš savo dvaro Jokūbave
ištremtas ir mūsų prezidentas Aleksandras Stulginskis. Mokyklos bendruomenė taip pat prisijungė prie
šiai dienai skirtos pilietinės iniciatyvos „Vilties žiedas“, mokiniai savo padarytais rugiagėlių ir ramunių
žiedais papuošė parko pievas.

Mokytoja R. Varinauskė

Išvyka į Molėtus

Birželio 10 dieną Jokūbavo trečiokai ir penktokai su mokytojomis Nida Vaitiekiene ir Nomeda Domarkaite-Budriene pabuvojo ,,kosminėje stotyje“. Etnokosmologijos muziejuje visi pasijuto tarsi kosminėje pasakoje. Kiekvienoje erdvėje laukė vis nauji potyriai ir netikėti atradimai – kita Visata, kita planeta, kitas pasaulis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir jo vizija, lietuviška etninė patirtis, astronomijos žinios ir žvaigždynai. Observatorijoje buvo pademonstruotas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje. Buvome supažindinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis.

Sporto ir sveikatingumo diena

Birželio 10 dieną mokykloje buvo tikras sujudimas – vyko sporto ir sveikatingumo diena 1-4 klasių mokiniams. Skambant nuotaikingai ir ritmiškai muzikai pradinukai susirinko į sporto salę — diena prasidėjo rytine mankšta. Vėliau sportinio azarto apimti vaikai dalyvavo linksmosiose estafetėse, įvairiose rungtyse, žaidė judriuosius žaidimus. Džiaugiamės, kad bendra veikla ne tik sutvirtino draugiškus ryšius tarp dalyvių, bet ir suteikė daug teigiamų emocijų.

English EN Lietuvių kalba LT Русский RU